Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej

Pomoc w ciężkich chorobach

dla pracowników prokuratury i ich bliskich

Szanowni Państwo !
Zwracam się z uprzejmą prośbą o kontynuowanie pomocy finansowej na moje leczenie. Chciałabym dodać, że jestem bardzo wdzięczna za ten rok pomocy, która tak bardzo mi pomogła w normalnym funkcjonowaniu. Jestem bardzo wzruszona chęcią pomocy mi, jak również interesowaniem się o moje zdrowie.
Justyna Pardej

Choroba była dla Justyny ogromnym zaskoczeniem. Ujawniła się w 2013 r po urodzeniu bliźniaczek Mai I Hani. To właśnie wtedy, kiedy zaczęła się cieszyć macierzyństwem, zdiagnozowano u niej reumatoidalne zapalenie stawów. RZS jest chorobą przewlekłą i nieuleczalną. Schorzenie wywołuje nieodwracalne zmiany w stawach powodując ich postępującą deformację. Kuracja spowolniła rozwijające się zniekształcenia dłoni, jednak wydatnie osłabiła układ odpornościowy. Jej efektem są nawracające infekcje, a dodatkowo pojawiła się anemia.

Leczenie Justyny Pardej jest dożywotnie i kompleksowe. Niezbędne jest nie tylko wsparcie farmakologiczne ale także fizykoterapia. Rokowania są trudne do przewidzenia. Zasadniczo rozwój choroby można tylko hamować i łagodzić występujące dolegliwości bólowe. Badania i wizyty lekarskie, koszt ciągle zażywanych leków powodują, że bez wsparcia z zewnątrz, zmagania Justyny z chorobami byłyby naprawdę bardzo trudne.