Fundacja

Nasz nowy film

                  Są takie chwile w życiu, kiedy wszystko staje miejscu - gdy całe nasze życie staje nam przed oczami. Służba, kariera zawodowa, osiągnięcia w pracy - to wszystko traci sens. W tej jednej chwili jesteśmy sami, sam na sam z diagnozą... Przedstawiamy Wam tylko niektórych naszych podopiecznych: Julia, Lenka, Zosia, Blanka, Kubuś... Jest jeszcze wielu, wielu innych. Każdy z nas może im pomóc. W ich imieniu gorąco prosimy o przekazanie 1% podatku. Bardzo prosimy! 

Film o Fundacji

 Film fundacji

Prośba o 1 %

Aby Nowy Rok przyniósł radość, szczęście i pomyślność! Kochani radość i szczęście można wciąż powiększać, pozostając życzliwym i pomagając tam, gdzie będący w potrzebie wypatrują wsparcia. Prosimy pięknie, abyście także w tym roku nie zapomnieli o naszych podopiecznych.

Witek - nowy Podopieczny Fundacji

Czytaj więcej...

Nowy członek zarządu naszej Fundacji

Z ogromną przyjemnością informujemy wszystkich naszych przyjaciół, że do naszego grona dołączyła prokurator Katarzyna Lenczowska-Soboń.

Czytaj więcej...

Spartakiada Prawników 2017

Drodzy Państwo!


Ogólnopolskie Spartakiady Prawników to nie tylko aktywność fizyczna i rywalizacja jurystów. Rozgrywki sportowe sprzyjają bowiem także dobrej zabawie i integracji wszystkich uczestników zmagań. Podobnych atrakcji nie zabraknie również w tym roku w Lublin. Ich kulminacją, wieczorem 14 września 2017r., będzie Bal Sportowca, a jego zwieńczeniem aukcja charytatywna zorganizowana z myślą o chorych dzieciach, podopiecznych naszej Fundacji.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w konkursie Prawnik pro bono

Działalność pro bono czyni prawników lepszymi. Wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu, Przewodniczący naszej fundacji T. Salwa, jest tego znakomitym przykładem.Tomku serdecznie gratulujemy!

Apel o pomoc dla Leszka

Pomóż Leszkowi - przekaż 1% podatku lub darowiznę

Szanowni Państwo!
Leszek Goławski, prokurator Prokuratury Regionalnej i wieloletni Rzecznik Prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, wiosną 2016 r. zachorował na wielopostaciowego glejaka mózgu.
Od tej pory rozpoczęło się jego trudne i bardzo kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Choroba jest bardzo ciężka, lecz mimo to Leszek dzielnie walczy, a wdrożona dotychczas terapia sprawia, że wciąż może się cieszyć zwykłym dniem i nie tracić nadziei na poprawę swojego stanu.
Przekazując 1 % podatku lub darowiznę Fundacji z dopiskiem „Leszek Goławski” możecie pomóc Leszkowi w jego codziennych zmaganiach o zdrowie i życie. Nr konta 18 1500 1445 1214 4004 9685 0000
Gorąco dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Czytaj więcej...

życzenia świąteczne

Czytaj więcej...

Gala wolontariatu

Drodzy Przyjaciele!

Jesteśmy szalenie dumni, ponieważ Aneta Kurowska- Mirek, członek zarządu naszej fundacji, po raz kolejny została zaliczona w poczet najlepszych wolontariuszy. To efekt jej wieloletniego zaangażowania w bezinteresowne niesienie pomocy innym wykraczające poza pracę zawodową, związki rodzinne i koleżeńskie. Serdecznie gratulujemy! I właśnie takich osób nam trzeba w naszej organizacji charytatywnej. Więcej na temat samej uroczystości, łącznie ze zdjęciami z Gali pod adresem: http://www.opole.pl/laureaci-gali-wolontariatu-zdjecia/

Czytaj więcej...

Akcja dla naszych Podopiecznych

Oczekujemy na Święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas, który szczególnie jednoczy ludzi i budzi ich serca. Nie bez powodu właśnie w adwencie w mediach pojawiają się informacje o różnych wydarzeniach charytatywnych, których celem jest niesienie pomocy w ludzkiej niedoli. To świetna inspiracja do pamięci również o naszych podopiecznych oraz ich wsparcia. Ufamy, że jeśli tylko zechcecie, to właśnie ten moment w ciągu roku, może stać się dobroczynną tradycją, wyrazem pamięci o naszych chorych. Dla wszystkich chętnych do przelania darowizn (zwłaszcza drobnych ;) podajemy nr konta:

Czytaj więcej...

Konkurs Krasomówczy

Zapraszamy: aplikantów, doktorantów, absolwentów, studentów prawa oraz studiujących w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. 17 listopada 2016r zapraszamy do udziału w IV Konkursie Krasomówczym im. Heleny Chodkowskiej pod Honorowym Patronatem Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej. Komitetowi Konkursowemu przewodniczyć będzie prok. Tomasz Salwa Przewodniczący Rady Fundacji. Udział w Komitecie potwierdziły także reprezentujące tamt. Prokuraturę Okręgową: wiceprezes naszego zarządu, prok. Joanna Nawara oraz rzecznik, prok. Małgorzata Klaus. Gorąco namawiamy!

Czytaj więcej...

Finał Spartakiady 2016

Drodzy Państwo!

Ogromnie miło nam zakomunikować, że finałem XXVII Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników Szczecin 2016 i Balu Sportowca stała się kwota ponad 17 000 zł. Do naszych chorych milusińskich trafi blisko 11 000 zł. Pozostałe pieniądze będą wsparciem dla Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę. Absolutnym hitem licytacji stały się przedmioty podarowane przez Prokuratora Krajowego. Zwycięzca aukcji nabył je za 4000 zł!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Spartakiadę

Przyjaciele!

Niebawem Szczecin stanie się areną sportowych zmagań prawników z całego kraju. W tradycję Spartakiady już na dobre wpisały się wydarzenia charytatywne. Podobnie będzie i w tym roku. Każdy z uczestników tego wydarzenia sportowego a w szczególności Balu Sportowca, będzie mógł udzielić wsparcia podopiecznym fundacji. Dla osób o szlachetnych sercach przygotowaliśmy wiele interesujących przedmiotów.

Czytaj więcej...

Regulamin loterii

Szanowni Państwo! 9 września podczas Balu Sportowca na XXVII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników odbędzie się wydarzenie charytatywne z myślą o naszych podopiecznych. Dla osób które pragną ich wesprzeć, publikujemy regulamin loterii.

 

Czytaj więcej...

Nowi Koordynatorzy

 

Uprzejmie informujemy, że powiększyło się grono naszych koordynatorów. Osobą wyznaczoną do kontaktów z władzami Fundacji z ramienia Prokuratora Krajowego została prokurator Beata Sobieraj - Skonieczna z Biura Prezydialnego PK. Dodatkowym koordynatorem Fundacji w PK obok Majki Jagielak został prokurator Arkadiusz Jaraszek z Biura Prasowego PK.

 

Spotkanie z Prokuratorem Krajowym

 

Miło nam poinformować, że podczas dzisiejszego spotkania z Przewodniczącym Rady Fundacji Tomaszem Salwą, Pan Prokurator Krajowy z zainteresowaniem wysłuchał prezentacji dotyczącej misji naszej organizacji charytatywnej. Zadeklarował życzliwe wsparcie naszych działań a ponadto podarował kilka przedmiotów na aukcję dobroczynną dla naszych podopiecznych, które zostaną zlicytowane we wrześniu na Balu Sportowca podczas XXVII Spartakiady Prawników

Apel o pomoc dla Jarka Brożka!

Chciałbym Państwu opisać jakim mój brat jest człowiekiem, czym się zajmuje, jak pracuje, komu pomaga, co robi popołudniami, jakie ma pasje, czyim jest ojcem chrzestnym, gdzie jeździ na wakacje.

Zacznę jednak od 11 lipca 2016r.   

Czytaj więcej...

Nysa. Koncert charytatywny dla Pawła

Drodzy Przyjaciele!

Bardzo miło nam poinformować, że podczas wydarzenia charytatywnego w Nysie zebraliśmy dla Pawła Klimasa kwotę 7904,50 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom, Sponsorom, Mieszkańcom Nysy i jej okolic oraz uzdolnionym dzieciom i młodzieży! Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za to, że byliście razem z nami a także za Państwa życzliwość, bezinteresowną pomoc oraz hojność

Zagraliśmy dla Pawła

Paweł był gościem honorowym koncertu. To właśnie on był tą iskrą, która zainicjowała pomysł zorganizowania koncertu i licznie zgromadziła na widowni przedstawicieli władz Nysy - Burmistrza Kordiana Kolbiarza, Zastępców Burmistrza: Piotra Bobaka i Marka Rymarza, jej zacnych mieszkańców ale także wielu szanownych gości z różnych zakątków kraju.

Czytaj więcej...

Wydarzenie charytatywne w Nysie

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

22 kwietnia w Nysie gramy dla Pawła!
Paweł Klimas jest naszym podopiecznym od kilku lat.
To wyjątkowy młody człowiek.

Czytaj więcej...